Nebojte sa poslať do kelu svoje OST

Autor: Sandra Dernerová | 4.8.2005 o 15:05 | Karma článku: 14,20 | Prečítané:  4123x

Predvčerom večer sme si ako obvykle boli posedieť na jednom z miest, kde robia dobrú kávu a dobré mojito. Saška došla trocha neskôr a kým som na ňu čakala, počula som, ako sa pri vedľajšom stole bavia dve pipenky. Ich rozhovor sa točil okolo OST (Objektu Sexuálnych Túžob) tej blonďatej, ktorý je v ostatnom čase akýsi vyťažený. Nevolá jej, nemá čas. Keď zavolá ona jemu, nemôže hovoriť, alebo ani nezodvihne telefón, ak sa nakoniec stretnú, je celý unavený, pretiahne ju a po odchode sa jej neozve, kým ho sama nekontaktuje.

Blondka sa ho vraj opýtala, čo sa deje, ale OST ju uistil, že ju má rád, že mu na nej záleží, že je všetko v poriadku, len má toho teraz proste priveľa. Je vyťažený, je preťažený, má málo času. No čo jej nešťastnej ostáva? Nie je síce spokojná, ale vie, že jej OST ju ľúbi a robí všetko pre to, aby mohli byť spolu, len proste častejšie sa nedá. A jej priateľka ju utešovala a vravela, je to jasné, má ťa rád, neboj sa, veď on ti zavolá.

Prednedávnom som písala o úprimnosti voči sebe samému. Jedna z vecí, ktoré som sa doteraz naučila, bolo aj to, že ak muž nevolá, ak má zmiešané pocity, ak je taký nejaký "nejasný" a "neistý" a "nerozodnutý" a potrebuje si niečo vyriešiť a potrebuje niečo dokončiť, treba sa na neho proste vyserinkať. Takýto muž je stratou času, energie, peňazí a čohokoľvek, čo čakaním na neho míňate. A rovnako to platí aj o ženách. Ak s vami chce byť, tak s vami na rande pôjde, ak ju pozvete. Ak sa s vami chce baviť, tak vám zodvihne telefón, keď jej zavoláte a nebude sa vyhovárať, že má na linke druhý hovor. Ako vraví nemenovaná reklama na nemenovaný nanuk, život je otázkou priorít. Ak si vaše OST dlhodobo nenachádza na vás čas, znamená to proste, že pre ňu/neho nie ste prioritou, že mu/jej na vás až tak nezáleží. Neznamená to, že vás nemá rád, len vás proste neľúbi tak VEĽMI.

Aby bolo jasné, tento článok nie je o vzťahoch, kde sú dvaja spolu n mesiacov a prešli už cez tú vášnivú fázu, keď z partnera neviete zložiť ruky a ak ho 20 minút nepočujete, zastavuje sa vám dych. Ak sa vášnivý vzťah zmenil na pokojnejší a ak váš partner nie je nevyzrelý a neistý, nevyžaduje od vás, aby ste sa počuli dvanásť ráz denne.

Ak ale OST nepociťuje potrebu vašej blízkosti ani len na začiatku vzťahu, zmierte sa s tým, že ťaháte za kratší koniec (a vždy budete), alebo rovno kašlite na to a ušetrite si čas a nervy. Pretože lepšie to už nebude. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám totiž stane, že chlapík, ktorý si na vás nikdy nenašiel čas a vy ste to celý čas chápali, sa zrazu stretne so ženou, kvôli ktorej zahodí za hlavu všetko, len aby mohol byť s ňou. A chladná lady, ktorá sa nenechala chytiť za ruku, pretože "pochop, nemám rada také prejavy náklonnosti na verejnosti", zrazu vylizuje v bare hrdlo inému chlapíkovi.

Nemá zmysel nechať sa udržiavať len tak "v rezerve", pre prípad, že vaše OST nenájde nič vhodnejšie, alebo než stretne niekoho, na kom jej/mu bude naozaj záležať. Nie je každý deň prechádzka broskyňovým sadom a nie je každý vzťah korunovaný päťdesiatmi rokmi šťastného manželstva a kopou detí, vnúčat a pravnúčat. Ostávať vo vzťahu, v ktorom si veľmi dobre uvedomujeme, že to proste nie je ono, že partnerovi na nás nezáleží, to nemá zmysel. Spomínaná blondka ho môže uháňať a ak to vezme strategicky, môže sa nechať aj nabúchať a dotlačiť ho do svadby. Nebol by to prvý taký pár. Môže dosiahnuť vzťah, sex, dokonca manželstvo. Ale milovať ju nebude.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Pellegrini sa pustil do Fica, aj keď to maskoval

Akoby sme sledovali primárky v strane Smer.


Už ste čítali?