Odporúčané domáce zvieratká: Rak, Lev a Škorpión

Autor: Sandra Dernerová | 3.11.2005 o 0:00 | Karma článku: 11,74 | Prečítané:  4825x

Minule sa u nás v kuchynke rozbela diskusia na tému, ktoré znamenie je akým partnerom. Ako vždy, aj tentoraz som sa stopercentne zastala Rakov, Levov a Škorpiónov, na ktorých proste nedám dopustiť. Neviem, ako vy, ale ja si myslím, že pokiaľ ide o partnerov (mužov) nad tieto znamenia jednoducho niet.

Raci sú takmer ideálnymi manželmi. Svoje rodiny sami od seba neopúšťajú, ak sa rozvedú, je to preto, že ich poslala preč manželka a ešte ich do hlavy dokopala, keď sa jej držali členka. Neznamená to, že nevedia nič o manželskej nevere, ale ak ste náhodou pri Rakovi v pozícii milenky čakateľky, zabudnite. Neodíde. Rodina pre neho jednoducho znamená: a) mamina, b) tatino, c) detičky. Rak by pravdepodobne vedel opustiť svoju manželku, ak nemajú deti, ale nie svoje deti, aj keď to znamená ostať s ich matkou. Rak dá svojej rodine všetko a čokoľvek, stačí ho o to požiadať. Preto si ich manželky zvyčajne nevážia, keďže majú pocit, že sa Rakmi dá ľahko manipulovať. Na oplátku sú zasa Raci verbálne nepríjemní (ja tomu vravím "oprsklí") a jediná možnosť, ako to ustáť, je usmievať sa a ignorovať tento stav oprsklosti. V konečnom efekte vám budú vďační, že ste sa nenazlostili a budú vás obdivovať ešte viac. Nech by na tom boli akokoľvek finančne dobre, majú Raci neustále pocit, že seba a svojich blízkych musia ešte lepšie zabezpečiť. Sú štedrí, ale s prehľadom (t. j. majú presný prehľad nakoľko štedrí sú a to na dve desatinné miesta). Rak dá žene pocítiť, že je naozajstnou ženou a ak ste niektorého skúsili, dá sa pravdepodobne váš sexuálny život rozdeliť na obdobie B. C. (Before Cancer, teda Pred Rakom) a A. C. (After Cancer, samozrejme Po Rakovi). Jeho partnerka je pre neho bohyňou a vie jej to dať adekvátne najavo. Spôsob, akým vás Rak chce, ak vás naozaj chce, si vás proste musí získať.

Levovia sú tiež úžasní partneri (na mieste je upozornenie, že ak sa Lev nezadarí, je to vážny des, ale takých je ich málo). Na rozdiel od Rakov, ktorí sa oženia, aby založili rodinu a neodchádzajú z nej, ani ak láska pominie, Lev má iba jeden prepínač, ktorý je v polohe "On", alebo "Off". Neexistuje nič medzi tým. Ak on je "On", proste vás chce a najradšej by vás celú aj zožral (ehm ... doslova). Ak je "Off", ... čo už. Zatiaľ čo Rak dá svojim blízkym takmer všetko, o čo ho požiadajú, Lev ide za hranice normálu a podvedome sonduje, čo si asi tak jeho drahí budú želať, aby im to mohol dať skôr, než na to vôbec pomyslia. A jediné, čo za to očakáva, je maximálne ocenenie toho, aký je absolútne skvelý a jedinečný. Zmieta sa v krajných hraniciach štedrosti a sebeckosti (nech nepoviem lakomosti). Tak ako Rak, aj Lev obdivuje, ak má dominantú partnerku, ktorú môže zbožňovať a vážiť si ju, čo aj robí. Nemala by ale zabúdať, že ak mu občas pofúka drobné bebí a ak občas obdivne vydýchne, "you are so BIG", on ju za to v prípade potreby ochráni pred celým svetom. A že vie byť vážne chlapský, ak treba. Aj keď po zarevaní zvyčajne zaľahne a zaspí. Lev má v sebe mužnosť a chlapskosť a šarm a všetko to, čím vás očarí, ak sa mu práve náhodou chce.

No a Škorpióni, k čomuže dovetok. Mnohí ich považujú za egoistických a kto ste čítali moje články, určite už viete, že je to vlastnosť, ktorú naozaj podporujem. Byť egoista pre mňa znamená, že je človek voči sebe úprimný v tom, čo chce a preto je pre neho jednoduchšie zvládnuť okolnosti tak, aby to naozaj dostal. Škorpiónov takmer dokonalo vystihuje catch-phrase z filmu Analyzuj (Analyse That), kde Robert De Niro diskutuje s Billym Crystalom o svojich vzťahoch. Na Billyho otázku, čo rodina a vzťahy, vraví, že dobre, v poriadku. Manželka v poriadku, deti v poriadku, milenka tiež ok. Keď sa Billy opýtal, prečo má teda milenku, Robert odpovedal: "No samozrejme preto, že s ňou robím veci, ktoré nemôžem robiť so svojou ženou." A na ďalšiu logickú otázku, čo také nemôže robiť so svojou manželkou, odpovedal Robert De Niro úžasným talianskym spôsobom: "Si BLÁZON??? Veď sú to ústa, ktorými bozkáva moje deti!!!" Škorpión si zvyčajne s prehľadom a racionálne vyberá ženu, o ktorej vie, že má byť jeho manželkou a matkou jeho detí. Škorpión vie, že akýkoľvek vzťah má právoplatnosť obchodnej dohody, kde niečo dávate a niečo dostávate. Má rád efektívne riešenia a vie, že ľudia sú náchylnejší urobiť ho spokojným, ak sú sami spokojní. Preto zabezpečí svojej/-im partnerke/-ám všetko, čo by podľa vyslovenej a nevyslovenej dohody mali mať, aby sa mohli cítiť spokojné a na oplátku očakáva, že budú plniť svoju časť dohody. Škorpión urobí ženu spokojnou vo vetkých ohľadoch, pretože je to podľa neho efektívnejšie riešenie. Ak mu na doplnenie jeho potrieb niečo chýba, nájde si to inde, ale nepovažuje to za podvod, pretože to s jeho legálnym vzťahom nemá nič spoločné. Neklame, pretože považuje za efektívnejšie vravieť pravdu, než si pamätať, čo komu kedy a ako povedal.

Všetky tieto znamenia (a znova pripomínam, okrem ich nevydarených verzií) vám dajú úžasný pocit, pričom viete, že pri dodržaní určitých pravidiel fungujete bez problémov k obojstrannej spokojnosti. Sú skvelými milencami, partnermi a po sexe si s nimi máte čo povedať a máte sa na čom zasmiať.

Ako som už povedala, na Rakov, Levov a Škorpiónov proste nedám dopustiť. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.


Už ste čítali?